SOCIAL MEDIA

berries cheesecake

1. februára 2015
Minulý víkend mala maminka oslavu narodenín (trochu oneskorenú) a tak okrem torty, ktorú sme jej dali urobiť som spravila aj nejaké tie koláčiky. Keďže všetci v rodine máme radi ovocné svieže zákusky, hľadala som niečo s ovocím. Doma medzi kartičkami s receptami som našla jeden dobrý, ktorý sa pozdával všetkým a tak som sa ho rozhodla urobiť len s malými obmenami. Bolo to niečo ako cheesecake, ale nepečený a na celý plech. Ja som ho urobila do malých mištičiek, ktoré som doma našla a bolo to tak efektnejšie.


Potrebujete :
250 g maslových sušienok (ja som použila tie z Tesca a viac maslové sušienky som ešte nejedla. Boli vynikajúce, odporúčam)
dezertné víno (ja som použila špeciálny sirup, ktorý som dostala - slivkový z trstinovým cukrom, takže kľudne zarobte trochu sladší sirup ak nemáte nejaké dezertné víno)
250 ml smotany na šľahanie
250 g tvarohu
zmrazené lesné ovocie

Postup:
Je to úplne jednoduché. V mlynčeku rozmeľte sušienky nadrobno (môžete použiť aj valček a dať si sušienky do vrecúška a tak ich rozbiť, ale keď som to tak naposledy robila, nerozdrobili sa mi na také malé kúsky) a zalejte ich dostatočným množstvom vína (sirupovej vody). Nechajte sušienky nasiaknuť a zatiaľ si prichystajte plnku. Vyšľahajte samostatne tvaroh a potom dotuha smotanu. Pomaly ju primiešajte k tvarohu. Lesné ovocie si nasypte do misky, hojne posypte cukrom a dajte do mikrovlnky, kým sa vám ovocie neroztopí. Vidličkou ho rozmačkajte na kašu a prebytočnú šťavu sceďte. Na spodok misiek si natlačte vrstvu sušienok, dajte tvarohovo-smotanovú plnku a navrch ovocie.
Je to veľmi jednoduché a chutné. Plnku netreba vôbec prisladzovať, pretože ovocie je dosť sladké a zákusok je potom chutný svieži :)

11 komentárov :

 1. That looks so yummy, I really have to try that this week!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hello,
  You have a nice blog and looks delicious :)
  i am following you now, you can also follow me back please !
  Kisses ! <3
  My blog: www.mehtapslifestyle.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nice :)
  we follow you follow us too pls :)
  http://lamiastoria018.blogspot.com/2015/01/koristim-trenutno-22.html?showComment=1422816443724#c7029657990067286081

  OdpovedaťOdstrániť
 4. i must try to prepare it ! looks so tasty !

  www.madamedaria.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Thanks for comment on my blog. I follow you now and pls follow me via GFC and G+!
  Nice recipe.
  Kiss
  Marija
  http://mymiraculousbeauty.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. looks yummy! I love your blog ! I followed you, hope you will follow back :) Have a lovely day :D

  Sims Addictions

  OdpovedaťOdstrániť