SOCIAL MEDIA

new in

25. apríla 2023

Hádky, rozchod, zlé vzťahy medzi sebou, ohováranie a mnoho iného. Myslím, že sa to stalo snáď každému na tejto planéte. Vo väčšine prípadov sa ľudia chovajú tak, akoby oni boli "tí dobrí" a tí, ktorým bolo ublížené. Len málo ľudí si prizná, že spravilo chybu a možno by bolo dobré ospravedlniť sa alebo len ustúpiť. Každý totižto obhajuje svoje ja, svoju pravdu a to, za čím si stojí.Pravdou však je, že aj keď sa budeme snažiť akokoľvek vychádzať s úplne každým v našom živote, nikdy nebudeme stopercentní a tí najlepší. Vždy sa vyskytne situácia, v ktorej budete práve vy tou najhoršou osobou v príbehu niekoho iného.


Je možné pozerať sa na veci s čistým rozumom a objektívne? Úprimne, občas si myslím, že áno. Myslím, že je možné pozrieť sa na situáciu triezvo a bez toho, aby sme boli na jednej alebo druhej strane. Niekedy to však nie je možné. Vtedy, keď zohrávate hlavnú úlohu v niečom je len veľmi ťažké pozrieť sa na svoj život z iného pohľadu. Vziať aj iný názor na všetko.
Skúste si predstaviť sami seba v skvelej a šťastnej nálade, kedy sa vám všetko darí. Na svoj život pozeráte akoby tak inak, tak voľnejšie. Viete si naplánovať veľké množstvo vecí, všetko vás baví a ste plní túžob a očakávaní.
Naopak, keď ste v zlej nálade, nič sa vám nedarí a ste unavení, asi len málokto má chuť myslieť šťastne do budúcnosti s tým, že bude všetko v poriadku.


(ospravedlňujem sa za pokrčenie, ale nohavice som pred akciou nestihla odfotiť – toto bolo zopár hodín po)

A tak to je. Náš pohľad na svet určuje veľké množstvo vecí medzi čo sa radí aj to, či si uvedomujeme, že nie sme vždy len hrdinovia a tí dobrí, ktorí nepochybili. Pretože v mnohých prípadoch, keď si to ani len neuvedomujeme, patríme práve medzi tých, ktorí zranili.

Zverejnenie komentára