SOCIAL MEDIA

flower dress

22. novembra 2021

 Citáty, motivačné knihy alebo nejaké motivačné články. Neviem ako vy, ale poslednou dobou som si všimla nespočetné množstvo podobných vecí či už v obchodoch s knihami, na weboch alebo na sociálnych sieťach. Všade na vás vyskakujú citáty ako byť úspešný, čo pre to robiť a ako zvíťaziť (v určitej veci).

Nikdy som podobnú motivačnú knihu nečítala, ale musím povedať, že k článkom a citátom som sa už dostala. Po prečítaní som sa však necítila inak ako pred pár minútami, keď som obsah článku nepoznala. Taktiež som nemala viac motivácie niečo urobiť alebo zmeniť od základov svoj život.

Nedávno som o motivácií čítala trochu viac, aby som pochopila zadanie, ktoré som mala spracovať v rámci článku. Motivácia vraj pochádza zvnútra a na to, aby človek mohol byť namotivovaný, potrebuje nejaký vnútorný stimul. To znamená, že vy sami si v hlave musíte nejako uvedomiť, čo potrebujete.


U mňa je motivácia založená presne na tomto princípe. Vo všedných dňoch si ju nejako neuvedomujem a fungujem "normálne". Inokedy však motiváciu potrebujem akoby viac. Som neproduktívna a rozmýšľam, čo by mi pomohlo. VO väčšine prípadov to nie je nič. Nepomôže mi prečítať si knihu alebo citát.
Tieto dni, väčšinou je to jeden alebo dva dni, musia prejsť samé od seba. A väčšinou práve po takýchto dňoch som omnoho viac namotivovaná, aby som niečo robila. Aby som sa posúvala ďalej a vyskúšala niečo nové.

Dnes len takto krátko. Možno niekedy k motivácií dopíšem aj niečo viac. Len by ma zaujímal aj váš názor a to, čo si o mozivačných knihách vlastne myslíte. Pretože na mňa vplyv a účinok, rovnako ako motivačné citáty či články, nemajú.

3 komentáre :

  1. Ty vypadají krásně, jsou velmi elegantní a moc ti sluší! :) Líbí se mi takové vzory. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Krásné šaty, popravdě moc motivační věci nevyhledávám. Často v nich figuruje až zcela nereálný, přehnaný optimismus....

    OdpovedaťOdstrániť