SOCIAL MEDIA

LIVE YOUR LIFE TO THE FULLEST

7. marca 2021

 if it doesn't burn a little, then what's the point of playing with fire?

Žiť naplno. Píše sa to v mnohých motivačných článkoch. Na mnohých weboch. Hovorí sa to v televízií. V seriáloch. Vo filmoch.  Keď však porozmýšľate nad tým, čo to vlastne znamená, prišli ste na niečo? Pre každého je totižto "žiť naplno" niečo iné. Pre niekoho je to cestovať a spoznávať nové miesta. Pre niekoho je to zamilovať sa a prežiť celý život s človekom, ktorého miluje. Pre niekoho je to zas byť v kruhu svojich priateľov. Každý má iné predstavy o tom, ako žiť naplno.

šaty - Bonprix

Len jednu vec majú tieto predstavy spoločné. Riskovanie. Hovorí sa, že ak človek neriskuje a nevyjde zo svojej komfortnej zóny, nežije. Možno len prežíva v nejakom kruhu, v nejakej rutine, ktorá však nie je ničím zaujímavá.

Človek je od prírody pohodlný tvor. Dokáže sa prispôsobiť aj v podmienkach, v ktorých sa necíti dobre, len aby nemusel riskovať alebo pre niečo pracovať. Veď načo. A presne v takýchto prípadoch, keď aj ja mám chuť na všetko sa vykašľať, všetko nechať tak, si spomeniem na výrok, ktorý je na začiatku článku. Ak kvôli nejakej veci jednoducho aspoň trochu netrpíme, tak aká je pointa toho, že riskujeme, snažíme sa o niečo a bojujeme o svoj lepší život? Nijaká. Pretože v tomto prípade človek nebojuje o nič. Na konci sa však tá bolesť vyplatí a človek si uvedomí, že to stálo za to. 5 komentárov :

 1. Jak se říká, risk je zisk a ne jednou se mi tohle pravidlo potvrdilo. :) Člověk by si měl jít za svým cílem, ať už se zdá být jakkoliv obtížný. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tie šaty sú nádherné. Minule som na ne pozerala a vážne rozmýšľala či si ich objednám a teraz som si istá, že ich potrebujem.

  xxAlexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mně ke změně vždycky spolehlivě nabudí buď nějaký průšvih nebo naštvání. Toto pak všechno lítá jak na drátcích :-D.
  PS:: krásný šaty
  LenaČerge

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já jsem určitě pro risk, jasné, že ne u všeho, ale dá se tím hodně získat :)
  Jinak šaty jsou krásné.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť