SOCIAL MEDIA

nostalgia

7. júla 2019
Niekde som čítala, čo vlastne znamená pojem "nostalgia". Skutočný význam a najmä nejaké "korene" toho slova. Odkiaľ pochádza a čo vlastne v skutočnosti znamená. Často sa totižto stáva, že používame slová, ktoré sú pre nás úplne bežné a ničím nezaujímavé, no nevieme o nich skoro nič. Hodia sa do vety, vystihnú myšlienku, tak ich použijem.

Slovo nostalgia má naozaj krásny význam. Pochádza z gréčtiny a jej doslovný preklad je "bolesť zo starých rán". Je to pocit v našom srdci, ktorý je na pár sekúnd tak silný a zosobňuje hneď niekoľko pocitov v nás. Nie je to len pocit osamelosti, ale takisto aj miernej bolesti, smútku a spomienok.
                                                              bodysuits - FemmeLuxe
Keď človek spomína a cíti sa nostalgicky, nie vždy to je príjemné. Predsa len, spomíname na staré časy, počas ktorých boli (aspoň z tohto uhla pohľadu) veci lepšie a krajšie a často si myslíme, že už také nebudú. Že v minulosti bolo všetko akoby lepšie.
Neviem, kde presne som článok čítala, ale viem, že to bol nejaký výskum, ktorý spomínal jeden fakt o našom mozgu. Ten vravel, že ľudský mozog si často z minulosti filtruje niektoré veci, ktoré neboli až také pekné, možno nás boleli a často na ne zabúdame. Ku koncu si tak spomíname skôr na tie pekné veci, ktoré nás potešili, zahriali pri srdci, a na ktoré nechceme zabudnúť.
A preto, najbližšie, ak sa budete cítiť nostalgicky, budete vedieť úplne presne, čo toto slovo a tento pocit znamená :)

4 komentáre :

 1. Cool looks! And yes, we often use words we don't know a a lot about!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Když se sejdeme s rodinou, někdy rádi vzpomínáme na to, co bylo. Krásné outfity. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
 3. S tím zapomínáním na špatné/ošklivé vzpomínky to podle mně funguje dokonale. Známe to - lépe už bylo. V dětství, v minulosti apod., objektivně to asi neposoudím, i když bych chtěla, tak se někdy nechám oddát se vzpomínkám a pak si řeknu, že to tak vlastně ani nemuselo být :) a pěkné outfity :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky ráda vzpomínám a hodněkrát si vzpomenu i na ty špatné věci, ale to prostě k životu patří :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť