SOCIAL MEDIA

expectations

5. júna 2021

Nedávno som pozerala jeden diel z môjho obľúbeného seriálu The Bold Type. V jednej scéne boli spomenuté očakávania a teoreticky, dalo by sa povedať, že aj celá táto časť bola o očakávaniach. V tomto dieli sa očakávania týkali skôr práce, no v skutočnom živote sa dajú veľmi jednoducho aplikovať na celý náš život a nejaké situácie, do ktorých sa dostávame.

pants - Bonprix.sk
Úprimne, často som spájala očakávania skôr s tými ľudskými vzťahmi. Hovorila som si, že keď od niekoho niečo očakávam, vždy ma sklame. A vo väčšine prípadov to tak aj bolo. Preto od ľudí často očakávania nemám. S nimi som sa totižto tak "stretla" práve vďaka ľuďom. Neskôr som si však uvedomila, že očakávania sa dajú aplikovať do každej jednej situácie, do ktorej sa počas nášho života dostávame. Nejde len o vzťahy, ale takisto aj o miesta, kam ideme, o rôzne veci, ktoré sa snažíme a podobne.

Na jednej strane sú očakávania dobré. Vďaka nim si totižto prítomnosť môžeme spríjemniť. Tú prítomnosť, kedy niečo očakávame. Máme taký dobrý pocit, že to čo príde, bude skvelé a máme akoby "pre čo žiť". Máme nejaký ten hlavný cieľ. Keď potom príde sklamanie, otrasieme sa a fungujeme ďalej. Na druhú stranu však očakávania dobré nie sú. Pomaly nás zvnútra ničia, dávajú nám falošné nádeje a nakoniec sme sklamaní. Rovnako ako na všetky veci, tak aj na očakávania môžeme pozerať z oboch strán, a preto je dôležité vedieť, že nie všetko je len čierne alebo biele :)

Ako beriete očakávania vy?

3 komentáre :

 1. First of all....I absolutely love this outfit! Those pants are so fabulous. Secondly, I definitely know what you mean about expectations. Sometimes, I have certain expectations for people and then I end up disappointed. Or I have expectations about how a certain experience will be. Definitely difficult!
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I agree with you. I don't really expect from people, I let them be. Is this even good? Hahah anyways, nice outfit!

  beyond beneath

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten pásek je v kombinaci s těmi kalhotami opravdu TOP! :)

  OdpovedaťOdstrániť