SOCIAL MEDIA

perfect eyebrows: Refectocil

7. apríla 2021

S obočím som nikdy nejaký problém nemala. Bolo vždy tmavé, pomerne husté a celkom dobre sa s ním pracovalo. Problém bol len ten, že nemalo taký tvar, ako som vždy chcela. Trochu mu chýbalo na začiatku alebo na konci. Práve preto som si zvykla na to, že si ho vypĺňam a tvarujem. 

Keďže kreslenie, alebo presnejšie vypĺňanie, zaberie určitý čas, skúšala som si celý proces zjednodušiť. Počas niekoľkých rokov, ktoré sa líčim, som toho vyskúšala už veľa. Od pomád, cez tiene, farebné kefky, gély až k špeciálnym farbám, ktoré vám sľubovali, že vydržia niekoľko dní a nakoniec vydržali dva, maximálne tri dni. 

A tak som sa na farby doslova vykašľala. Nemala som nervy farbiť si to 20 - 30 minút a z poriadneho výsledku sa tešiť prvé dva dni. Žila som si spokojne s klasickými produktmi ako farebné kefky alebo tiene a gély. Až nakoniec prišiel ten deň, keď mi z ElNino.sk prišla sada Refectocil a tá zmenila úplne celé moje obočie.


KONEČNE. KONEČNE som sa dostala k farbe, ktoré vydrží viac ako 3 dni (presne 6 - 7 dní, ale môže aj dlhšie, všetko závisí od vašej pokožky a celkovo produktoch, ktoré používate), vyzerá na obočí dobre (až prirodzene), jednoducho sa používa a je super. A ako sa teda celkovo táto sada používa? Pomerne jednoducho. 

Ja som v sade našla dve farby - hnedú a tmavomodrú (áno, fakt je to modrá!). Keďže mám obočie tmavé, navzájom ich miešam. Farby netreba používať príliš veľa. Následne celú zmes rozriedite roztokom. Neviem presne na čo je vhodný a čo vo farbe robí, ale viem, že všetky tieto farby prichádzajú s roztokom, ktorý musíte použiť.

Akonáhle mám zmes hotovú, pripravím si obočie. Prečešem si ho a dám do bežného tvaru. Následne nanesiem farbu, presne podľa jeho tvaru. Nefarbím okolie, výsledný efekt by nevyzeral príliš prirodzene. Výhodou je, že Refectocil má aj špeciálne lepky, ktoré si môžete dať okolo obočia, aby ste "nevyšli" na pokožku alebo tam, kde nemáte.

Farbu nechám pôsobiť 15 - 20 minút a následne ju dám dole vatovým tampónom, na ktorý si dám odličovacie mlieko. Farba sa dáva dole jednoducho, no pritom na obočí drží veľmi dobre. Výsledný efekt môžete vidieť na fotke.

Veľmi oceňujem, že Refectocil má úplne všetko, čo k úprave obočia potrebujete, nie iba farbu. Poskytuje aj misky na zmiešanie produktu, "tyčinky" na miešanie a dokonca, v ponuke ElNino.sk som objavila aj štetec na aplikáciu, ktorý si môžete kúpiť v rámci sady.

Ako som teda spomenula, farba vydrží (v mojom prípade) 6 - 7 dní. Pleť si pravidelne čistím a občas teda micelárkou prejdem aj cez obočie. Po približne týždni už obočie nemá taký tvar a na začiatku, kde nemám tak husté a výrazné chĺpky, farba chýba. Ale to stačí následne upraviť tým, že farbu znova aplikujem :) A myslím, že 20 minút raz do týždňa rozhodne stojí za to.

A čo vy a značka Refectocil? Skúšali ste?

3 komentáre :

 1. This sounds like a really wonderful solution! 20 minutes once a week certainly sounds worth it!
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vypadá to na super produkt! Výdrž má také skvělou a jsem ráda, že sis našla takového favorita, který ti vyhovuje. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Obočí mám sama o sobě dost husté a tmavé, naopak si trhám, maximálně mírně dokreslím, či přejedu fixačním gelem, takže tuto značku jsem moc nevnímala. Obočí ale vypadá super a jde vidět změna. :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť