SOCIAL MEDIA

Mary Kay

27. októbra 2020

 Ahojte! 

V dnešnom článku by som vám rada ukázala zopár nových produktov, ktoré mi nedávno prišli od značky Mary Kay. Úprimne, z balíčka som bola neskutočne nadšená, pretože mi prišiel aj s kopou dobrôt. A tak som okrem testovania kozmetiky zaplnila aj svoj bezodný žalúdok. 

Poďme však na jednotlivé produkty. Na začiatok by som mohla ozrejmiť, že ide o kolekciu Naturally, v ktorej nájdete produkty vyrobené na prírodnej báze. Nehovoriac o balení, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Krabičky sú 100 % recyklovateľné. Ak teda dbáte na životné prostredie, tieto informácie sú pomerne dôležité. 

Poprosím chvíľku ticha za túto KRÁSNU sviečku 😍

A aké produkty sa nachádzajú v tejto kolekcií? Nájdete tu: 

 • čistiaci krém 
 • púdrový peeling 
 • výživný olej
 • hydratačný balzam 
 • odličovacie "tampóny"
Dopredu môžem povedať, že som bola z produktov príjemne prekvapená. A to nielen z ich účinkov, ale aj výsledkov po dlhšom používaní a celkovo príjemnej aróme. 

Poďme teda po poradí. Ako prvý vyberám čistiaci krém. Tento produkt obsahuje kvetinovú vodu z nevädze a sladký mandľový olej. Tieto dve zložky majú upokojujúci účinok, vďaka čomu sú vhodné ak máte citlivú pokožku. Krém okrem čistenia taktiež pleť vyživuje a hydratuje. Mne produkt sadol. Jednoducho sa s ním pracuje. Nie je príliš riedky ani hustý. Stačí ho aplikovať na tvár a následne opláchnuť vodou. Ak máte suchú pokožku, výhoda v tomto produkte je najmä tá, že po použití nemáte nepríjemný suchý pocit. Krém, samozrejme, vždy po čistení používam, no pokožka nie je tak veľmi suchá ako po použití iných produktov. 

Samozrejmosťou je príjemná prírodná aróma, ktorá nie je príliš silná. Práve naopak. Je jemná, vďaka čomu z nej nebolí hlava a nie je nepríjemná. 

Druhým produktom, ktorý som v balíčku našla, je púdrový peeling. Osobne som sa s takýmto produktom ešte nestretla, a preto som bola zvedavá, čo bude zač. Výhodou je, že používanie je veľmi jednoduché. Stačí, aby ste si trochu z púdru dali do rúk, zmiešali ho s menším množstvo vody a následne naniesli na pleť. V prípade, že chcete ešte lepšie účinky, stačí do zmesi vody a púdru pridať trochu z Mary Kay Naturally výživného oleja (o ktorom si povieme niečo už o malú chvíľku). Pocit pri nanesení púdru je veľmi podobný ako pri inom produkte. Nie je nepríjemný. Následne, po umytí, som mala jemne vysušenú pokožku, čo však nebol príliš veľký problém, pretože som aplikovala hneď krém. 

Olej som do púdrovej zmesi neskúšala dávať, no myslím si, že po jeho použití by som nemala tak suchú pokožku, ako som ju mala po použití len samotného púdru. 
Výrobok je určený ako pre suchú, tak aj pre normálnu alebo mastnú pleť. 

Výhodou je, že zmes, ktorú si dávate na tvár, si viete prispôsobiť presne podľa seba. Môže byť hustejšia alebo redšia. Presne podľa vašich predstáv. A, nesmiem zabudnúť ešte na jednu vec. Púder krásne vonia! :) 

Tretím produktom je výživný olej, na ktorý som sa tešila asi najviac. Je podobný klasickému séru (ktoré som, len tak mimochodom, vyskúšala prvýkrát len tento rok! Neviem na čo som tak dlho čakala.) a má aj podobný aplikátor ako sérum, ktoré používam. Pri oleji musím vôňu vyzdvihnúť omnoho viac ako pri iných produktoch. Príjemná prírodná aróma bola jednoducho niečo, vďaka čomu som sa do oleja okamžite zamilovala. A následne všetkému pomocni aj skvelé účinky. 

Olej skvelo pokožku hydratuje. Aplikujem si ho vždy na vyčistenú pleť. Nechám jemne zaschnúť a následne aplikujem ešte hydratačný krém. Takáto kombinácia dokáže vyživiť moju pokožku na neuveriteľnej úrovni. Moja suchá pokožka bola počas leta celkom v pohode. Stačilo ju hydratovať jeden, maximálne dvakrát do dňa. 

V zime však budem potrebovať omnoho viac hydratácie. Práve preto volím túto kombináciu a neskutočne sa teším, ako pomocou nej odolám aj tomu najsychravejšiemu a najchladnejšiemu počasiu. 

A posledným produktom je hydratačný balzam, ktorý by som nazvala aj ako hydratačný stick. Ide o hydratačnú tyčinku, ktorou sa veľmi jednoducho môžete zamerať na všetky suché miesta a skvelo ich hydratovať. 
Zo začiatku som si myslela, že budem musieť produkt ešte rukou rozotierať. Výhodou je, že pri prechádzaní jednotlivých častí pokožky sa produkt jemne rozotiera. Nezanecháva príliš hrubú vrstvu, vďaka čomu ho nemusíte dodatočne rozotierať. 


Produkt skvelo hydratuje. Ide o zmes včelieho a kandelilového vosku. Môžete ho používať nielen na tvár, ale taktiež na iné suché miesta na tele, ako napríklad ruky. 

Plus, nesmiem zabudnúť ešte na odličovacie tampóny, ktoré sa dajú znova použiť. Stačí ich len oprať :). Osobne som takéto niečo nikdy predtým neskúšala, kupovala som klasické tampóny. Po vyskúšaní týchto však rozhodne po iných už nesiahnem. Sú jemné, pokožku skvelo odlíčia a jednoducho sa používajú :)


Ja som z týchto produktov nesmierne nadšená. Mary Kay sa mi zas osvedčila, ako jedna z tých najlepších značiek ako v dekoratívnej kozmetike, tak aj v starostlivosti o pleť, pokožku či telo. Ak máte radi prírodné produkty, ktoré majú krásnu arómu a skvelé výsledky, rozhodne by ste na radu Naturally mali staviť. 

2 komentáre :

 1. Zaujal mě ten pudrový peeling, ale určitě jsou všechny produkty skvělé! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Celá tahle řada se mi moc líbí. A taky by se mi líbily ty dobroty v balíčku. :-D
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť