Používa službu Blogger.

summer moments

13. júla 2015

14 komentárov :
Moje dni teraz vyzerajú nejako takto : slnko, voda, jedlo, šport, knihy, dobrá hudba a rodina. Počítaču sa vyhýbam veľkým oblúkom. Nemám rada, keď celý deň presedím. Potrebujem byť produktívna, niečo robiť, vytvárať, niekam stále chodiť. A takéto letné dni sú asi na to ako stvorené. Vonku si sadnúť len tak do trávy, opaľovať sa a čítať dobrú knihu alebo počúvať príjemnú hudbu.Leto je moje najobľúbenejšie obdobie, kedy môžeme robiť nespočetne veľa vecí.
***
My days now look something like this: sun, water, food, sports, books, good music and family. I need to be productive, to do something, to create, somewhere still walk. And those summer days are around it as ideal. Out just sit on the grass, sunbathe and read a good book or listen to great music.

Grilovanie a opekanie
Sedieť len tak vonku pri ohníku, rozprávať sa s blízkymi a smiať sa na všetkom možnom. Milujem to, keď sa večer ochladí, že musíte na sebe mať aspoň nejaký ľahký svetrík a pozeráte do ohňa. To je krásne strávený večer.
***
Barbecues and grills
 Sit outside by the fire, talk with loved ones and laugh at all possible. I love it when the evening cools, you must be wearing a sweater and looking into the fire. It is beautifully spent the evening.

Cestovanie
Cez leto je čas skoro na všetko a hlavne na cestovanie. Na niekoľko dní/týždňov opustiť svoju krajinu a pozrieť sa niekam k moru alebo spoznať iné mesto/kultúru. Jasné, že môžete cestovať aj v iných ročných obdobiach, ale myslím, že vtedy je toho času menej a príjemnejšie je, keď chodíte po starých mestských uličkách so zmrzlinou v ruke ako obalení v niekoľkých vrstvách svetrov.
 ***
 Travel
During the summer it is almost time for everything, especially for traveling. For a few days / weeks to leave our country and look at the sea or somewhere to get to know other city / culture. You can travel in other seasons, but I think when the time is less and enjoyable is when you walk through the old city streets with ice cream in hand as a wrap in several layers of sweaters.
 
Čítanie
Asi si nespomeniem na leto, cez ktoré som neprečítala minimálne dve alebo tri knižky. Keď je vonku náhodou škaredo, vezmem knihu a čítam. Keď je vonku pekne, idem k vode ale knihu mám zbalenú vždy. Alebo si sadnem niekam na lavičku či do trávy, kde si ju prečítam.
***
Reading
I probably do not remember the summer, through which I unread least two or three books. When the bad weather outside, take a book and read. When is out nicely, I'm going to water the book but I have a folded always. Or sit on the bench or somewhere in the grass where you read it.
 Ovocie
Tak toto je asi jeden z tých najlepších bodov, ktoré na lete mám veľmi rada. Ovocie milujem a mohla by som ho jesť od rána do večera. Najlepšie je čerstvo natrhané zo záhrady. Také jahody, marhule alebo maliny sú predsa len najlepšie, keď ich máte domáce ako kupované v zime. A melón ! To je symbol leta !
***
Fruit
So this is probably one of the best points that I have the summer of a lot. It is best freshly picked from the garden. Also, strawberries, raspberries or apricots are best when they have a home as purchased in the winter. A watermelon! It is a symbol of summer!
 
Zmrzlina, šaláty, Iced coffee a ľadová drť 
Myslím, že ťažké vyprážané veci asi nikoho moc neťahajú v takomto teple. Po nich by mi bolo asi iba zle a hneď by sa mi chcelo spať (ale to asi v každom ročnom období :D). Najlepšie sú v lete šaláty! A na schladenie čokoládová zmrzlina ! Alebo iced coffee. Na takéto veci chuť v zime naozaj nemám.
***
 Ice cream, salads and Iced coffee
I think the heavy fried things are not so good in the heat. The best are in summer salads! A chocolate ice cream to cool! Or iced coffee.
Behanie
Pocit, keď ráno skoro vstanem a ešte za východu slnka si zabehám milujem. Alebo navečer, keď sa trochu ochladí a slnko už toľko nepečie na hlavy.
***
Running
 I love morning when I go running.
Čas
Neviem ako vy, ale ja mám cez leto čas na všetko. Je to taký pokojný čas. Ráno sa zobudím, zabehám si, s chuťou a pomaly si vychutnám svoje raňajky a pomaly sa začína deň. To je predstava perfektného začiatku dňa.
***
Time
I do not know about you, but I got through the summer time for everything. It is such a peaceful time. I wake up in the morning, I go running, with taste and slowly enjoy my breakfast and slowly begins day. This is the idea of a perfect start of the day. 


 

Fashion blogger, book and food lover, copywriter. Hope you like this post :)

14 komentárov :

 1. Nádherný článek! :) úplně se vším s tebou souhlasím, i když já teda i ráda sedím doma. Protože vím, že přes rok na tohle doopravdy čas mít nebudu - tak proč si neudělat z jednoho dne jeden velký seriálový maraton? :) a taky miluji běhání!
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tak samozrejme, že aj taký deň niekedy mám, že iba sedím doma a pozerám obľúbené seriály, pretože počas školy to nestíham :) skôr som to myslela tak na celé leto, pretože sú ľudia, ktorí celé dni len presedia pri PC čo je dosť škoda.

   Odstrániť
 2. Amazing post kiss

  http://denimakeup95.blogspot.it/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasný článek,jako všechny ostatní :) !
  Všechno mám uplne stejne,jen mi ted dosly napady co cist,nemas nejake tipy ?Rezistence je super ! :D
  PS : nechtela by ses kouknout na muj blog ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek!!

  NARA // czech fashion blog
  www.natalieklara.blogspot.cz

  Zvu Tě k nám na blog k naší historicky první giveaway z Turecka plnou překvapení!
  http://natalieklara.blogspot.cz/2015/07/turkiye-2015-giveaway.html#more

  OdpovedaťOdstrániť
 5. This is exactly why I love summer so much!
  Omnivogues

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Beautiful post dear! Hope you have a lovely day.

  ** I'm inviting you to join Love, Beauty Bloggers on facebook. A place for beauty and fashion bloggers from all over the world to promote their latest posts!


  kisses;
  BEAUTYEDITER.COM

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Good post!

  I followed to your blog! PANAMA ASTI

  Come visit →PANAMA ASTI
  post comments or reviews... Me will be very nice :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. what a pretty flower! :D

  Back to blogging at Animated Confessions

  OdpovedaťOdstrániť
 9. aww i love that book, i recognized it!
  im following you on instagram now (missalicepini) and also on bloglovin anf gfc! cant wait to see you on my blog too :3

  xoxo,
  Alice's Pink Diary

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Lovely post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 11. It’s the night before my holiday and I should really really be sleeping but I can’t stop reading your blog haha! Loved this post.

  My Little “ROAD TRIP” Box Review JULY 2015

  OdpovedaťOdstrániť