SOCIAL MEDIA

motivačný diár 2023

14. decembra 2022

 Ahojte!

Tak ako už niekoľko rokov po sebe, tak aj v tomto vám prinášam jeden tip na motivačný diár, v ktorom si prídu na svoje najmä tí, ktorí majú radi skôr menšie diáriky vhodné aj do menšej kabelky. Ja som pomocou tohto diára vždy organizovaná. Okrem toho, že je malý, je skvelým doplnkom k veľkému diáru. Ten so sebou totižto do školy nenosím, pretože by mi zbytočne zaťažil tašku.


Veľkou výhodou je tiež gumička, ktorá drží všetky stránky tesne pri sebe. Je to výhoda najmä vtedy, ak si do diára zakladáte rôzne papieriky a iné veci (ako ja) a nechcete, aby vám pri prenášaní vypadli. 

V motivačnom diári je množstvo miesta nielen na plánovanie jednotlivých dní, ale aj na písanie poznámok – poznámky majú v tomto diári pomerne dosť strán. Vystačia vám na dôležité zápisky a informácie, ktoré potrebujete. Výhodou je taktiež to, že okrem linajkových strán tu sú aj čisté strany.Mne poznámky vždy rok vydržia. Píšem si do nich spravidla dôležité informácie ohľadom školy alebo práce. Často však používam aj poznámky v mobile alebo rovno aplikáciu, kde si prácu plánujem (Trello, ToDoIst, Evernote), a preto ich možno nevyužívam tak, ako niekto iný. Ak by vám však náhodou nestačili, do diára si pokojne zasuňte nejaké prázdne strany a pripnite spinkou. Plus, spomínaná gumička vám zabezpečí, že nič vám z diára nevyletí. Poďme sa pozrieť na interiér diára. Čo všetko v ňom nájdete?

Na začiatku máte klasiku, ktorú každý, kto už motivačný diár niekedy mal, určite pozná. Medzi tieto stránky patrí: 
  • obsah, 
  • informácie ako nasledovať svoje sny, 
  • návod ako používať motivačný diár, 
  • zhrnutie uplynulého roka
  • kruh života
Ja mám osobne veľmi rada aj 101 mojich cieľov, kde si píšete ciele na nadchádzajúci rok. Tie si vždy vypĺňam aspoň dva mesiace dopredu. 

Samozrejmosťou sú stránky so štátnymi sviatkami a školskými prázdninami, ročný plánovač, kalendár ženských a mužských mien a miesto na písanie narodenín svojich blízkych. Pred začiatkom každého mesiaca máte miesto na napísanie mesačných cieľov a následne mesačný kalendár. V motivačnom diári nechýbajú úlohy na každý mesiac. Tie vám pomáhajú zostať motivovaní počas celého roka. Taktiež vám pomáhajú určitým spôsobom napredovať a dosahovať svoje ciele. Veľmi pekná časť na začiatku každého týždňa sú týždenné ciele. Tam si môžete zapísať určité ciele, ktoré chcete v daný týždeň splniť. Ja si sem plánujem písať všetky úlohy, ktoré mám ako do práce, tak aj do školy. 

Pri každom dni máte dostatok miesta na písanie. Na jednej strane sú vždy len dva dni. Nechýba riadok na najdôležitejšiu úlohu dňa a riadok na poďakovanie. 

Zadná časť diára je venovaná, ako som spomenula, poznámkam. Nájdete tu aj strany na nápady a inšpirácie, obľúbené citáty (moja najobľúbenejšia dvojstránka), moje najlepšie ja a samozrejme, dôležité dátumy. 


Diár má dostatočne veľa strán. Jednoducho si doň môžete plánovať úplne všetko, čo potrebujete. Ja sa naň spolieham aj tento rok, pretože na to, aby som všetko stíhala, potrebujem správny time management. A síce používam rôzne aplikácie, nič mi zatiaľ nenahradilo pocit písania na skutočný papier. :)

A čo vy? Aký diár máte radi/používate?

Zverejnenie komentára