SOCIAL MEDIA

školský motivačný diár 2022/2023

1. septembra 2022

 Ahojte!


Tak ako už niekoľko rokov po sebe, tak aj v tomto vám prinášam jeden tip na motivačný diár, v ktorom si prídu na svoje najmä študenti. Ja som pomocou tohto diára vždy organizovaná. Je malý, skvelo sa zmestí do každej kabelky a je takým mojím doplnkom k veľkému diáru. Ten som si so sebou totižto do školy (keď som chodila denne – teraz študujem externe) nenosila, pretože by mi zbytočne tašku zaťažil.

Ja osobne som človek, ktorý používa na plánovanie hneď niekoľko vecí. Okrem klasického diára používam aj kalendár (neviem ako vy, ale podľa mňa kalendár v Apple je najlepší na organizáciu všetkých vecí vrátane pracovných schôdzok a rozvrhu) a aplikáciu s názvom ToDoIst, do ktorej si píšem pravidelne, každý deň, jednotlivé, aj tie najmenšie úlohy. Nechcem totižto na nič zabudnúť a všetko si pamätať je nemožné.


Diár je však No. 1 v plánovaní, a preto si doň píšem úplne všetko. Pracovné, školské aj súkromné veci. Školský motivačný diár od I Can Academy používam už niekoľko rokov. Je prehľadný, poskytuje dostatok miesta a hlavne, je kompaktný, takže ho môžete mať neustále pri sebe. Na rozdiel od toho z minulých rokov je tento mäkkej väzby, takže sa doň ľahko píše, pretože sa dá dobre prispôsobiť.

Ešte predtým, ako sa pustíme do samotného rozdelenia diára a jeho vnútrajšku, prejdime na dizajn. Ten je jednoduchý, minimalistický a vhodný pre mladšieho aj staršieho študenta. Vďaka spomínanej mäkkej väzbe sa s diárom ľahko pracuje.

Hneď po otvorení diár poskytuje dva rozvrhy. Ak by vám to nestačilo, v zadnej časti nájdete ďalšie dva. Môžete si tak napísať nielen svoj rozvrh, ale aj rozvrh svojich známych. Nechýba ani miesto na poznámky, kde si môžete napísať napríklad to, kde sa nejaká hodina vyučuje. Nikdy sa tak nestane, že by ste nevedeli, kam ísť.

Keď prejdete ďalej, nezabudnite si vypísať svoje údaje. Ak by sa vám náhodou stalo, že diár stratíte, môže sa vám veľmi jednoducho vrátiť.


To, čo sa mi na diári veľmi páči je strana s obsahom. Nájdete tu všetky mesačné cvičenia (ide o také menšie výzvy, ktorým vás diár podrobí) a taktiež iné informácie, kde sa aká vec nachádza. Nechýba predslov a návod, ako diár používať. Ak ste teda začiatočník, nemusíte sa báť. Diár je jednoduchý, intuitívny a pomocou návodu budete vedieť, čo a ako si doň zapisovať.

Do nástenky snov, cieľov a vízií si napíšte, nakreslite alebo nalepte, čo chcete zažiť alebo kým sa chcete stať. Je zaujímavé nástenku pozerať počas alebo po roku. Dokonca, ak máte staršie diáre, je sranda pozrieť si túto nástenku po dvoch alebo troch rokoch.

Samozrejmosťou sú aj ďalšie stránky, ako napríklad:
  • dvojstránka so školskými prázdninami 
  • ročný plánovač 
  • mesačný plánovač 
  • týždenný plánovač

Samozrejmosťou sú aj motivačné citáty, ktoré zlepšia náladu a namotivujú na deň/týždeň.

Poďme však na týždenné plánovanie. Dňom nechýba: 
  • hodnotenie pomocou hviezdičiek
  • miesto na písanie a plánovanie jednotlivých vecí 
  • riadok, kde napíšete, za čo ste vďační

Ku koncu každého týždňa si môžete napísať aj tri veci, ktoré vám urobili radosť, ktoré sa vám podarili či ktoré vás príjemne prekvapili. Každý týždeň sa témy troch vecí menia. Plus, nechýba ani "Môj úspech týždňa".


Praktické stránky pre každého študenta sú aj "Moje najlepšie ja", "Moje obľúbené citáty", "Termíny skúšok a testov" a mnohé ďalšie.


Tento školský motivačný diár je jeden z najlepších diárov, aké som kedy mala. Poskytuje dostatok miesta na písanie všetkých poznámok a vecí spojených so štúdiom. Ak teda premýšľate nad nejakým, ktorý budete môcť využívať počas školského roka 2022/2023, toto je ideálne riešenie.

A čo vy a diáre? Aké používate?

Zverejnenie komentára