SOCIAL MEDIA

motivational diary

13. októbra 2020

 Ahojte! 

Tak ako každý rok o tomto čase, ani počas tohto, a veľmi čudného roka, som nevynechala jednu dôležitú vec - skúšanie nových diárov na rok 2021. V ponuke internetových a klasických obchodov sú desiatky rôznych typov. Nájsť môžete menšie alebo väčšie diáre, klasiku vo forme prázdnych strán len s dátumom a riadkami alebo motivačné diáre, ktoré sú na prvý pohľad krásne a zaujmú. Jeden taký tu dnes pre vás aj mám. Ide o motivačný diár od I Can Academy, ktorý používam už niekoľko rokov po sebe. 


Ako iste viete, I Can Academy má rôzne diáre, od tých školských cez motivačné až po rôzne plánovače či iné, veľmi pekné motivačné vecičky. Ja osobne takéto produkty milujem, a preto mi doma vždy aspoň jeden diár od nich pristane. 

Hovorím to každý rok, no musím aj tento, dizajn motivačného diára na rok 2021 je jednoducho nádherný. Jemne zlatožltá farba, ktorá má nádych krémového odtieňa ma neskutočne dostala. V spojení s jemnými zlatými detailami ide o diár, ktorý budem používať s veľkou radosťou. 

Veľkosť diáru je veľmi praktická. Zmestí sa vám aj do menšej tašky. Nezavadzia a môžete ho mať tak vždy pri sebe. Gumička drží všetky stránky tesne pri sebe. Je to výhoda najmä vtedy, ak si do diára zakladáte rôzne papieriky a iné veci (ako ja) a nechcete, aby vám pri prenášaní vypadli. 

Diár má taktiež dve záložky, ktoré môžete využiť na dve najfrekventovanejšie miesta, ktoré používate, U mňa to je spravidla stránka s dňom v týždni, ktorý práve je, a následne stránka s poznámkami. Poznámky majú v tomto diári pomerne dosť strán. Vystačia vám na dôležité zápisky a informácie, ktoré potrebujete. Výhodou je taktiež to, že okrem linajkových strán tu sú aj čisté strany. 

Mne poznámky vždy rok vydržia. Píšem si do nich spravidla dôležité informácie ohľadom školy alebo práce. Často však používam aj poznámky v mobile alebo rovno aplikáciu, kde si prácu plánujem (Trello, ToDoIst, Evernote), a preto ich možno nevyužívam tak, ako niekto iný. Ak by vám však náhodou nestačili, do diára si pokojne zasuňte nejaké prázdne strany a pripnite spinkou. Plus, spomínaná gumička vám zabezpečí, že nič vám z diára nevyletí. 

Poďme sa však pozrieť na samotné vnútro diára. Na začiatku máte klasiku, ktorú každý, kto už motivačný diár niekedy mal, určite pozná. Medzi tieto stránky patrí obsah, informácie ako nasledovať svoje sny, ako používať motivačný diár, zhrnutie uplynulého roka a kruh života. Ja mám osobne veľmi rada aj 101 mojich cieľov, kde si píšete ciele na nadchádzajúci rok. Tie si vždy vypĺňam aspoň dva mesiace dopredu. 

Samozrejmosťou sú stránky so štátnymi sviatkami a školskými prázdninami, ročný plánovač, kalendár ženských a mužských mien a miesto na písanie narodenín svojich blízkych. Pred začiatkom každého mesiaca máte miesto na napísanie mesačných cieľov a následne mesačný kalendár. 

V motivačnom diári nechýbajú úlohy na každý mesiac. Tie vám pomáhajú zostať motivovaní počas celého roka. Taktiež vám pomáhajú určitým spôsobom napredovať a dosahovať svoje ciele. Veľmi pekná časť na začiatku každého týždňa sú týždenné ciele. Tam si môžete zapísať určité ciele, ktoré chcete v daný týždeň splniť. Ja si sem plánujem písať všetky úlohy, ktoré mám ako do práce, tak aj do školy. 

Pri každom dni máte dostatok miesta na písanie. Na jednej strane sú vždy len dva dni. Nechýba riadok na najdôležitejšiu úlohu dňa a riadok na poďakovanie. 

Zadná časť diára je venovaná, ako som spomenula, poznámkam. Nájdete tu aj strany na nápady a inšpirácie, obľúbené citáty (moja najobľúbenejšia dvojstránka), moje najlepšie ja a samozrejme, dôležité dátumy. 

Diár má dostatočne veľa strán. Jednoducho si doň môžete plánovať úplne všetko, čo potrebujete. Ja sa naň spolieham aj tento rok, pretože na to, aby som všetko stíhala, potrebujem správny time management. A síce používam rôzne aplikácie, nič mi zatiaľ nenahradilo pocit písania na skutočný papier. 

A čo vy a diáre? Aké používate? :) 

6 komentárov :

 1. Diář vypadá skvěle, taky by se mi moc líbil :) Já si na příští rok koupila diář od holek z A Cup of Style :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. This looks so wonderful! I love journals and planners like this. Anything to stay focused and motivated!
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vypadá naprosto dokonale! Já opět dala přednost Dolleru. :D Ať ti diář slouží a jsi spokojená! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mám aké jeden, ale jsem v používání marná, každopádně se mi moc líbí.

  somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nikdy jsem takový diář neměla, ale vypadá fajn. :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovedaťOdstrániť