SOCIAL MEDIA

školský motivačný diár

18. septembra 2020
Ahojte!

Tak ako už niekoľko rokov po sebe, tak aj v tomto vám prinášam jeden tip na motivačný diár, v ktorom si prídu na svoje najmä študenti. Ja som pomocou tohto diára vždy organizovaná. Je malý, skvelo sa zmestí do každej kabelky a je takým mojim doplnkom k veľkému diáru. Ten so sebou totižto do školy nenosím, pretože by mi zbytočne tašku zaťažil.

Ja osobne som človek, ktorý používa na plánovanie hneď niekoľko vecí. Okrem klasického diára používam aj kalendár (neviem ako vy, ale podľa mňa kalendár v Apple je najlepší na organizáciu všetkých vecí vrátane pracovných schôdzok a rozvrhu) a aplikáciu s názvom ToDoIst, do ktorej si píšem pravidelne, každý deň, jednotlivé, aj tie najmenšie úlohy. Nechcem totižto na nič zabudnúť a všetko si pamätať je nemožné.

Diár je však No. 1 v plánovaní, a preto si doň píšem úplne všetko. Pracovné, školské aj súkromné veci. Školský motivačný diár od I Can Academy používam už niekoľko rokov. Je prehľadný, poskytuje dostatok miesta a hlavne, je kompaktný, takže ho môžete mať neustále pri sebe.


Ja si doň plánujem všetky svoje veci, od osobných cez školské až k tým pracovným. Nikdy nič nevynechám, aby som na to potom nezabudla.

Začnime však najprv dizajnom. Dizajn tohtoročného diáru sa mi neskutočne páči. Hovorím to každý rok, že diár je stále krajší a krajší, no tento rok je to naozaj asi najkrajší dizajn vôbec. Neviem sa naň vynadívať.

Rozmery zostali stále rovnaké, takže ak ste zástancami menších diárov, poprípade ak ste diár od I Can Academy už mali, môžete sa tešiť.

Hneď po otvorení diár poskytuje dva rozvrhy. Napísať si tam môžete svoj rozvrh a rozvrh svojej kamarátky alebo súrodenca. Poprípade si ho nechajte voľný. Nechýba ani miesto na poznámky, kde si môžete napísať napríklad to, kde sa nejaká hodina vyučuje. Nikdy tak nezablúdite.

Keď prejdete ďalej, nezabudnite si vypísať svoje údaje. Ak by sa vám náhodou stalo, že diár stratíte, môže sa vám veľmi jednoducho vrátiť.

To, čo sa mi na diári veľmi páči a zdá sa mi, že je to novinka, je strana s obsahom. Nájdete tu všetky mesačné cvičenia (ide o také menšie výzvy, ktorým vás diár podrobí) a taktiež iné informácie, kde sa aká vec nachádza.


Nechýba predslov a návod, ako diár používať. Ak ste teda začiatočník, nemusíte sa báť. Diár je jednoduchý, intuitívny a pomocou návodu budetevedieť, čo a ako si doň zapisovať.

Do nástenky snov, cieľov a vízií si napíšte, nakreslite alebo nalepte, čo chcete zažiť alebo kým sa chcete stať. Je zaujímavé nástenku pozerať počas alebo po roku. Dokonca, ak máte staršie diáre, je sranda pozrieť si túto nástenku po dvoch alebo troch rokoch.

Aby ste vedeli, čo vás počas školského roku čaká, nechýba dvojstránka so školskými prázdninami. Na tej nájdete presné dátumy a obdobie, odkedy a dokedy prázdniny sú.

V diári nechýba ročný, mesačný a týždenný plánovač. Medzi jednotlivými stranami nájdete rôzne motivačné citáty. Tie vás počas dní podporia a dokážu zlepšiť náladu.


Na každý mesiac máte nejakú hlavnú úlohu. V auguste je to už klasicky, kruh života. Ten si vypíšete a po roku ho vypĺňate na konci diára znova. Uvidíte, čo všetko sa zmenilo a ako ste sa posunuli.

Poďme však na týždenné plánovanie. Dňom nechýba hodnotenie pomocou hviezdičiek, miesto na písanie a plánovanie jednotlivých vecí a riadok, kde napíšete, za čo ste vďační. Tento zvyk, poďakovať za niečo, je veľmi pekný. Aj počas zlého dňa si spomeniete na niečo pekné a zlepšíte si tým náladu.
Ku koncu každého týždňa si môžete napísať aj tri veci, ktoré vám urobili radosť, ktoré sa vám podarili či ktoré vás príjemne prekvapili. Každý týždeň sa témy troch vecí menia. Plus, nechýba ani "Môj úspech týždňa".

Zo zadnej strany diáru nájdete "Poznámky". Máte tu dosť miesta na všetko, čo si potrebujete zapísať. Informácie o škole, práci či veci zo súkromného života.

Veľmi pekné sú aj stránky "Moje najlepšie ja", "Moje obľúbené citáty", "Najlepšie hlášky a komentáre tohto roka" a "Moji spolužiaci".

Nechýbajú ani stránky s menšími "hackmi" ako Slovenský jazyk, Anglický jazyk, Geometria, Malá násobilka, Štáty a hlavné mestá Európy a Periodická sústava chemických prvkov. Plus, na úplne poslednej stránke nájdete antistresované maľovanky.

Tento motivačný diár je podľa môjho osobného názoru jeden z tých najlepších, ktoré na našom trhu nájdete. Je malý, má veľké množstvo miesta na písanie a motivuje vás každou jednou stránkou :)

Aký diár používate vy? 

5 komentárov :

 1. Do školy se letos po 18 letech poprvé nechystám, ale diář je to bezpochyby nádherný! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jeee, já vždycky používala běžný diář, ale tenhle se mi ohromně líbí. Běžné diáře člověka nezaujmou a neudrží, ale tenhle bych s radostí otevírala každý den :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. It is wonderful that you are able to stay so organized! I have a planner that I absolutely love and it helps me so much.
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pěkný diář, škoda, že já jsem v zapisování do diářů tak moc špatná.

  somethingbykate .

  OdpovedaťOdstrániť