SOCIAL MEDIA

beauty tip: Sally Hansen

1. augusta 2019
Pred pár rokmi som zistila, že keď používam laky na nechty, moje nechty sú pevnejšie. Je to najmä z toho dôvodu, že na nechtoch jen nejaká ďalšia vrstva, ktorá pevne drží.
Som ten typ človeka, ktorý nemal nikdy gélové nechty a nikdy po tom ani netúžil (aj keď niektoré sú naozaj krásne). Mám svoje vlastné nechty, ktoré sú, našťastie, zdravé, pevné a dlhé. Z môjho okolia sa môžete opýtať hocikoho, všetci vám povedia to isté, a tým je to, že nikdy nenosím zošúchaný alebo olúpaný lak.
Nepáči sa mi to a nevyzerá to ani dobre. Preto si vždy nájdem čas na to, aby som si lak prelakovala alebo celý dala dole a nalakovala nanovo.

Vo väčšine prípadov to robím tak, že si niekedy v sobotu alebo v nedeľu odlakujem "starý" lak, nechty si opilníkujem (nestrihám ich skoro vôbec, vždy ich skracujem pilníkom), zarovnám a následne nalakujem novým lakom na nechty. Počas týždňa si väčšinou lak musím prelakovať niekedy štvrtok, pretože už vidím, že sa niekde dáva dole.
Niekoľko ľudí sa ma na to už aj pýtalo. Ako je možné, že mi vydrží lak tak dlho? Neprajníci povedia, že nič nerobím (fyzická práca), iní sú zvedaví a hľadajú nejaké tajné triky.
Pravdou je, že robím - aj doma domáce práce a vode nechty vystavujem (a aj iným podmienkam ako napríklad hlina a podobne) a žiadny špeciálny trik nemám. Niekde som však čítala, že všetko závisí aj od samotných nechtov. Aký majú povrch. Tým pádom vždy odpovedám, že mám jednoducho také nechty. Laky na nich držia.

Keď však viem, že počas týždňa lak prelakovať nestihnem alebo jednoducho nechcem a chcem, aby vydržal aj dlhšie ako týždeň, vždy stavím na gélové laky (bez UV lampy). Tých mám doma niekoľko a väčšina je od Sally Hansen. Tieto laky som si obľúbila už pred niekoľkými rokmi a neustále sa k nim vraciam. Ich cena je možno o niečo vyššia, ako pri bežných lakoch, no môžem povedať, že sa naozaj oplatia. Keď si ich ešte kúpite na ElNino.sk, zaručujem vám, že ušetríte.
Mne nedávno odtiaľ prišiel tento nádherný lak Miracle Gel s odtieňom Malibu Peach spolu s vrchnou vrstvou Top Coat. A aj napriek tomu, že moc nie som človek, ktorý by mal rád nejaké výrazné neónové farby, túto farbu som na leto jednoducho potrebovala a je to taký must-have.
Lak som si dala hneď po tom, ako som prišla z dovolenky a môžem povedať, že na opálenej pokožke vyzerá priam božsky.
Výdrž laku je viac ako týždeň bez toho, aby ste ho mali zošúchaný alebo nejako porušený. Ja si ho nechávam vždy na týždeň, pretože po týždni chcem zmenu, nejakú inú farbu. Pri lakovaní som dala dve vrstvy laku, to naozaj bohato stačí. Následne som dala vrchnú vrstvu, ktorá zaručí, že vám lak vydrží dlhšie a nechty budú vyzerať tak trochu ako gélové.
Schnutie trvá trošku dlhšie, ale ja si vždy na lakovanie spravím čas. Zapnem si nejaký dobrý seriál alebo hudbu a pritom si nechty nalakujem a stihnú aj zaschnúť.
Ak by ste však chceli, aby vám lak rýchlejšie zaschol, existujú rôzne urýchľovače zaschnutia, ktoré môžete použiť.

Ja som s týmto lakom nesmierne spokojná a teším sa, aký ďalší najnovšie vyskúšam! A čo vy a Sally Hansen?

6 komentárov :

 1. toto sú tvoje nechty?? wooow :) čo by som za také dala :) moje sú veľmi slabé a lámavé a nosím umelé gélové nechty, na ktorých aspoň nie je taký problém s olupovaním laku, lebo je zafixovaný práve gélovou vrstvou :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tyjo, to je krásný odstín. Já s laky od Sally Hansen nemám zkušenost, ale dělám si doma sama gellak, protože taky nemám ráda olupující se lak. Stačí mi si jednou za 2-3 týdny udělat dvě hodinky čas na nové nehty na rukou i na nohou a mám vystaráno:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tohle je zrovna velmi pěkný odstín. Já měla jeden odstín a to červený a byla jsem spokojená.
  Vítejte u Mišky

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Máš nádherné nehty. Taky používám tyto laky a jsou super. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ja to mám úplne rovnako, radšej si lak prelakujem aj 3 krát do týždňa ako ísť s ošúchanými :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Už ho mám doma, jen jsem se ještě nedostala k tomu ho vyzkoušet - snad až se vrátím z dovolené :))

  OdpovedaťOdstrániť