SOCIAL MEDIA

quotes

17. apríla 2018
Nedávno som vám priniesla jeden článok, v ktorom som vám napísala svoje obľúbené citáty. Dnes tu mám pre vás ďalší. Nazbierala som pár v angličtine, nejaké aj v slovenčine. Tieto citáty ma jednoducho dostali a vryli sa mi do pamäte.

„A ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Tento citát sa mi veľmi páčil najmä vďaka tomu, že hovorí presne pravdu. Nikdy si poriadne neuvedomujeme, že do toho padáme. Aj kvôli tomu sa v angličtine povie "spadnúť do lásky" (fall in love). Presne nedávno sa mi to stalo a bolo to krásne. Sami si to neuvedomujeme, lebo to ide pomaly, až odrazu zistíme, čo sa stalo. Že sme v tom až po uši. Občas to však skončí presne opačne, ako by sme chceli..
„Niektoré nekonečná sú dlhšie ako iné.“

A niektoré obdobia sú omnoho kratšie ako by sme chceli. Mnohokrát sú minúty či hodiny s ľuďmi, ktorých milujeme a máme radi ako sekundy, ktoré ubiehajú strašne rýchlo.

„Na tomto svete si nemôžete vybrať, či vám niekto ublíži, ale aspoň do istej miery sa môžete rozhodnúť, kto konkrétne to bude.“


Väčšinou sú to presne tí ľudia, od ktorých by sme to nečakali. Vďaka tomu, že tých ľudí milujeme a máme radi, im dávame do rúk zbraň. Takú, ktorou nás môžu neskutočne zraniť. V skutočnosti nás však zraní skoro každý, len si musíme vybrať tých, ktorí za to stoja. 

„Ďakujem ti za to malé nekonečno. V tých pár dňoch si mi dal celú večnosť.“

A tento citát venujem jednej osobe, ktorá pre mňa znamenala jedno obdobie veľmi, veľmi veľa.

,,Oh áno, minulosť dokáže zraniť. Avšak môžeš od nej utekať alebo sa z nej poučiť.“ – Leví Kráľ

Od minulosti by sme nemali utekať. Raz nás doženie a položí nás na kolená. Mali by sme jej stáť tvárou v tvár a poučiť sa z nej. 

„Niekedy veci, ktoré si najviac želáš, sa nestanú, a čo nečakáš, sa stane. Neviem, niekedy stretneš tisíc ľudí a nijak sa ťa nedotknú. Až príde jeden človek a tvoj život sa navždy zmení.“

Na niektorých ľudí v živote jednoducho nikdy nezabudneme, aj keď veľmi chceme. 

"Nikto z nás nevyviazne ze života živý. Prosím Vás prestaňte sa trýznit myšlienkami čo ste zase urobili zle. Jedzte všechko chutné, voňavé, delikátne. Precházajte sa pri svitaní, tak, ako pri západe slnke. Skočte do oceánu. Hovorte všetko, čo máte na srdci. Buďte blázniví. Buďte priateľskí. Buďte crazy. Nemáte čas na nič iné! - Keanu Reeves
A jeden dlhší nakoniec: 
„Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži svojim manželkám dovolia obliekať sa ako ženy ľahkých mravov a nechajú ich vystavovať všetko, čo má zostať skryté.

Kde neexistuje pojem cti a dôstojnosti a na slovo človeka sa nedá odvolať ani keď hovorí “sľubujem”.

Kde ženy odmietajú deti a muži nechcú rodinu.

Kde sa sopliaci za volantom tatkovho auta pokladajú za úspešných a ktokoľvek, kto má len trochu moc, sa vám pokúša dokázať, že ste úbožiak.

Kde ľudia pokrytecky vyhlasujú, že veria v Boha, držiac pritom v ruke pohárik a nemajúc ani najmenšie tušenie, čo je to viera.

Kde pojem žiarlivosť je pokladaný za niečo hanebného a skromnosť je nedostatkom.

Kde ľudia zabudli na lásku a jednoducho len hľadajú najlepší variant partnera.

Kde ľudí znepokojí každý škrabanec na ich aute, neľutujú na jeho odstránenie peniaze ani čas, a sami pritom vyzerajú tak úboho, že maskovať to dokáže skutočne len veľmi drahé auto.

Kde chlapci prepíjajú peniaze rodičov v nočných kluboch, rehocú sa pri primitívnych zvukoch a dievčatá ich za to milujú.

Kde muži a ženy už dávno nie sú k rozoznaniu a kde sa tomu všetkému dohromady hovorí sloboda voľby – ale tí, ktorí si vyberú inú cestu, sú onálepkovaní ako zaostalí despoti.
Ja som si svoju zvolil cestu – škoda len, že som nenašiel dosť pochopenia u ľudí, u ktorých som ho hľadal najviac zo všetkých.“ - Keanu Reeves

4 komentáre :

 1. Opět super článek. :) Některé taky znám, už jsem na ně narazila, ale třeba ty poslední vůbec. Poslední dobou jsem se zase ponořila do Pinterestu a jenom sbírám a sbírám inspiraci (=citáty)!
  Kout Světa

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Gorgeous dress. Lovely post. xoxo Cris
  http://photosbycris.blogspot.com.au/2018/04/bella-in-miami-beach.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten první a druhý se mi líbí úplně nejvíc :) Citáty jsou fajn věc, ale musím mít na ně zrovna náladu :)

  Jinak jsem na blogu odhalila nový projekt a tím je blog - www.thewaybya.webriter.cz.

  TheWayByA

  OdpovedaťOdstrániť